Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


Pasaulis
KINIJA IR RUSIJA
Pekinas: Kinija ir Rusija kuria „teisingesnę“ pasaulio tvarką
Kinija kartu su Rusija siekia formuoti tarptautinę tvarką „teisingesne ir racionalesne kryptimi“, pirmadienį pareiškė vienas aukšto rango Kinijos diplomatas, abiejų šalių vadovams rengiantis susitikti šią savaitę.
Pasaulis
KINIJOS VIDAUS POLITIKA
Kinija ir toliau naudoja psichiatrines ligonines politinių kalinių kalinimui
Kinija ir toliau naudojasi psichiatrijos ligoninėmis, be tinkamo teismo proceso jose kalindama aktyvistus, pranešė žmogaus teises ginanti grupė.
Pasaulis
JAV IR KINIJA
Telefonu pasikalbėję J. Bidenas ir Xi Jinpingas sutarė susitikti gyvai
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Kinijos lyderis Xi Jinpingas ketvirtadienį per pokalbį telefonu susitarė suplanuoti asmeninį gyvą susitikimą, žurnalistams sakė vienas amerikiečių pareigūnas.
Pasaulis
KINIJA IR JAV
Kinija kartoja perspėjimą apie „pasekmes“ JAV, jei N. Pelosi aplankytų Taivaną
Kinija trečiadienį perspėjo, kad Vašingtonui teks „prisiimti pasekmes“, jei JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi apsilankys Taivane.
Pasaulis
KINIJOS KRITIKA VAKARAMS
Kinijos prezidentas perspėja apie karinių aljansų plėtros pavojų
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį perspėjo apie tarptautinių karinių ryšių plėtojimo pavojų, sakydamas kalbą prieš virtualų viršūnių susitikimą su Rusijos,
Pasaulis
JAV IR KINIJA
JAV įspėja Kiniją nebūti „neteisingoje istorijos pusėje“ dėl Ukrainos
Jungtinės Valstijos trečiadienį išreiškė susirūpinimą dėl Kinijos vienijimosi su Rusija ir įspėjo, kad šalys, palaikančios prezidentą Vladimirą Putiną dėl invazijos
Pasaulis
TVIRTI RYŠIAI
Xi Jinpingas: Kinija ir toliau palaikys Rusiją „suvereniteto“ klausimais
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį Rusijos vadovui Vladimirui Putinui telefonu pažadėjo, kad Pekinas ir toliau rems Maskvą „suvereniteto ir saugumo“ klausimais, praneša valstybinė žiniasklaida.
The Economist
TECHNOLOGINĖS NEPRIKLAUSOMYBĖS SIEKIS
Kinija nori izoliuotis, kad apsisaugotų nuo Vakarų sankcijų
Vertiname, kaip jai sekasi šešių kritiškai svarbių technologijų srityje
The Economist
KUR „NERIBOTOS“ RIBOS
Kinijos ir Rusijos draugystė turi ribas
Kad ir ką sakytų tų šalių vadovai
IQ Tema
KARAS UKRAINOJE
Nauja pasaulio tvarka
Kad ir kiek truktų, kad ir kaip baigtųsi karas Ukrainoje, pasaulio geopolitikoje prasideda tektoniniai lūžiai Vladimiras Putinas apsiskaičiavo. Mažas pergalingas karas
The Economist
PASAULIS 2022. KINIJA
Po bumo – puolimas: Xi Jinpingas toliau kovos su technologijų įmonėmis
Kinijos vyriausybei 2021 m. pavasarį ir vasarą dar aršiau pradėjus pulti šalies technologijų įmones, verslo vadovai, analitikai ir investuotojai ne kartą klausė, kada tai baigsis? Nuo bene didžiausioms pasaulyje priskiriamų interneto grupių, tokių kaip žaidimų ir socialinių tinklų milžinė „Tencent“ ir Kinijos elektroninės prekybos galiūnė „Alibaba“, rinkos kapitalizacijos bendrai nusibraukė per 1 trln. JAV dolerių. Niekais nuėjo ištisi verslo modeliai, pavyzdžiui, internetinės korepetitorių paslaugos. Investuotojams reikėjo išgirsti, kad jau šviečiasi pabaiga. Bet rugpjūčio 8 d. Komunistų partija pristatė penkerių metų planą, kuriuo siekiama pertvarkyti Kinijos technologijų sektorių, ir taip net optimistiškiausiems sektoriaus stebėtojams patvirtino, kad žiaurios permainos tęsis ir 2022 m.
IQ Tema
TAIVANO POLITIKA
Lietuva ir Taivanas: už ką kovojame?
Lietuvai įsivėlus į konfliktą su Kinijos Liaudies Respublika dėl plėtojamų santykių su Taivanu, IQ kviečia iš arčiau susipažinti su šia
Pasaulis
DRAUGYSTĖ
V. Putinas giria „kaip niekada anksčiau“ glaudžius ryšius su Kinija
Rusijos vadovas Vladimiras Putinas penktadienį sveikino glaudžius jo šalies ryšius su Kinija, kai prieš Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymą susitiko su prezidentu Xi Jinpingu.
The Economist
PASAULIS 2022. KINIJA
Imperatoriaus Xi karūnacija: Kinija gardžiuojasi proga pasipuikuoti politinės sistemos pranašumais prieš JAV
Jei Kinijos komunistų partijos reikalai klostysis pagal planą, 2022-aisiais bus galima patyrinėti kontrastus JAV nenaudai. Kinijos vadovai bjaurisi laisvais rinkimais, bet gali skaityti nuomonių apklausas. Ir mato antraštes su prognozėmis, kad lapkritį JAV vidurio kadencijos Kongreso rinkimuose Demokratų partija bus sutriuškinta ir šalis pasmerkta susiskaldžiusios valdžios nešamai nežinomybei, jei ne visiškam paralyžiui. Jei paaiškės, jog apklausos neklysta, Kinijos propagandos mašina su džiaugsmu pasinaudos nauja proga pareikšti, kad Kinijoje vyrauja tvarka ir klestėjimas, nes valdo viena partija, o amerikietiško stiliaus demokratija neša tik chaosą, nedarną ir nuosmukį.
ŽYMA
XI JINPINGAS